Az ÖKO munkacsoport éves beszámolója 2019/2020

Az ÖKO munkacsoport éves beszámolója  2019/2020

• A munkacsoport megalakulása 2019.09.20.

– Az év első összejövetelén megerősítettük pozíciójában az eddigi felelősöket és újakat is választottunk.

– Megterveztük  és elfogadtuk a tanév öko- programját

– összefoglaltuk az „energia őrjárat” eredményeit, valamint kijelöltük a tagjait

• októberben voltunk kerékpár túrán a Duna parton. A kiránduláson 15-en vettek részt. Megismerhettük a környék természeti kincseit.
  • október 12 –én megtartottuk a kollégiumi sportnapokat.
  • novemberben szemetet gyűjtöttünk az iskola körül. Az akció nagyon jól sikerült, 3 nagy zsák szemetet szedtünk össze.
  • Decemberben készültünk a karácsonyra, kézműves foglalkozásokon készítettünk újrahasznosított ajándékokat.
  • Januárban és februárban több foglalkozáson is újrahasznosítottunk valamint tartottunk zsibvásárt, ahol a már nem használt dolgaink cserélhettek gazdát.
  • Januárban tartottunk egy Öko-megbeszélést, ahol a félév eredményeit beszéltük át.
  • Márciusban voltunk kirándulni a Mecsekben.
  • Áprilisban ismét sportnapot tartottunk. A sport tevékenységek mellett az egészséges életmóddal is ismerkedhettek a diákok.
  • Májusban ismét elmentünk kerékpározni a természetbe. A Gemenc természeti kincseit csodálhattuk meg.

Öko-munkacsoport

Baja, 2020.06.02.