Ökoiskolai munkacsoport éves beszámolója 2018/19

helyszín: a kollégium ebédlője, jelen vannak 5 diák és egy nevelőtanár

• összegeztük a félév alatt lezajló rendezvényeket és programokat. Mind az egészségdélután, mind az egészségnap megrendezésében nagy szerepet vállalt a munkacsoport. Ezen kívül kiemeltük a karácsonyi kézműves foglalkozást, ahol mindannyian gyárthattunk fillérekből meglepetéseket.  Jól sikerültek a sportrendezvények is.
  • örömmel vettük, hogy a szeptember végén kihelyezett műanyagos kuka és az októberben kapott elemgyűjtő is beváltotta a hozzá fűzött reményeket, hiszen mindkettőt rendszeresen, és ami fontosabb egyre automatikusabban használják diákjaink
  • megbeszéltük, hogy javulás érzékelhető az energiatakarékosságban is, hiszen a kiplakátozásoknak, a figyelmeztetéseknek és legfőképp az „energiajárőröknek” köszönhetően egyre ritkábban találkozunk égve felejtett világítással. A jövőben ezt is szeretnénk folytatni, sőt még hatékonyabbá tenni.
  • eredményesnek ítéltük meg a téli madáretetést, hiszen 4-5 faj is megjelent rendszeresen a kihelyezett eleségért
  • átbeszéltük a következő félév munkacsoportra vonatkozó feladatait:
  • Ökoiskola cím megszerzése
    • részvétel a „zöld” programok szervezésében
    • figyelemfelhívás az energiatakarékosságra
    • még több szelektív hulladékgyűjtő telepítése
    • fedett biciklitároló
    • a kollégium udvarára szokás szerint ültetni szeretnénk, ezért a diákok segítségét fogjuk kérni, hogy hozzanak otthonról növényeket

Szekeres Szabolcs

nevelőtanár