Pályaorientáció

Pályaorientációs Tábor

2020 június 15-től került megszervezésre a Bajai Szakképzési Centrum által az első pályaorientációs tábor általános iskolásoknak. A táborban 5-8. osztályos gyerekek vettek részt. Az első és utolsó nap volt a kollégiumé. Nálunk ismerkedős, önismereti, pályaorientációs és sportfeladatokat kaptak a gyerekek.

Pályaorientáció a kollégiumban

A kollégium biztosítja diákjai számára azok iskolai tanulmányai folytatásához szükséges kollégiumi feltételeket, részt vesz a pályaorientációban. A kollégiumnak átfogó képet kell nyújtania a munka világáról. Ennek érdekében olyan feltételeket, tevékenységeket kell biztosítania, amelyek révén a diákok kipróbálhatják képességeiket, elmélyülhetnek az érdeklődésüknek megfelelő területeken, megtalálhatják későbbi hivatásukat, kiválaszthatják a nekik megfelelő foglalkozást és pályát, valamint képessé válnak arra, hogy ehhez megtegyék a szükséges erőfeszítéseket. Ezért fejleszteni kell bennük a segítéssel, az együttműködéssel, a vezetéssel, és a versengéssel kapcsolatos magatartásmódokat és azok kezelését. A kollégium – a kollégium pedagógiai munkájával kapcsolatban álló iskolákkal együttműködve – valamennyi tanulója számára lehetővé teszi egyes kiválasztott szakmák, hivatások megismerését, segíti a pályaválasztást, illetve a tanuló által választott életpályára való felkészülést.

Szakmák éjszakája

2019-ben a kollégium adott helyszínt, a „Szakmák Éjszakájának!” Baján.  A Bajai Szakképzési centrum bajai tagintézményei mellett, így mi is bemutatkozhattunk teljes valónkban.

Pályaorientációs foglalkozások