Rólunk

Bemutatkozás – Tájékoztató

Kollégiumunk 2016. szeptember elsejétől a Bajai Szakképzési Centrum 6. tagintézményeként működik.

A kollégium két  épületből áll, a város központjában helyezkedik el, a főépület a Petőfi-szigeten található, a másik a Szenes utcában. A szigeten található épületben koedukált nevelés folyik, míg a piacnál található épület lánykollégiumként működik.

Célunk, hogy kollégiumainkban a diákok jól érezzék magukat és a szülő jó helyen, tudja gyermekét.

Biztosítjuk a nyugalmat a tanuláshoz, különböző programokat nyújtunk a szabadidő egészséges és értelmes eltöltéséhez.

Kiemelt feladatunk a hátrányos helyzet kompenzálása, a felzárkóztatás és a tehetséggondozás.

A tanulók érdekében diákönkormányzat működik. A diákönkormányzat működési szabályzat alapján dolgozik, képviseli a diákok kezdeményezéseit, problémáit a tantestület és az igazgató előtt. Megrendezi az éves diákközgyűléseket, gólyabált, DÖK – napokat.

Ki jelentkezhet a kollégiumba?

Az a diák, aki tanulói jogviszonyban áll valamelyik bajai középfokú közoktatási intézménnyel.

Hogyan kell intézni a felvételt?

A kitöltött jelentkezési lapot, mely letölthető a honlapunkról vagy átvehető a gondnokságon le kell adni vagy elküldeni a következő címre: Bajai Szakképzési Centrum Radnóti Miklós Kollégiuma, 6500 Baja, Petőfi-sziget 2.

Felvétel esetén tájékoztatjuk a tennivalókról.

A következő középiskolákba tanulnak diákjaink:

Bajai SzC Bányai Júlia Kereskedelmi és Vendéglátóipari Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája

Bereczki Máté  Élelmiszeripari és Mezőgazdasági  Szakképző Iskola és Sportiskola

III. Béla Gimnázium

Bajai SzC Jelky András Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája

Bajai SzC Türr István Gazdasági Szakgimnáziuma

Radnóti Miklós Kollégium

A Duna és a Kamarás- Duna partján épült város központjában, festői környezetben. Az Ybl-díjas épületet 1978. szeptember 1-én adták át a diákoknak, amelyet Radnóti Miklósról neveztek el. Az épület többszintes, hatalmas aulával, 8 tanulócsoport különíthető el úgy, hogy a hálókon kívül az egységben tanulószoba is rendelkezésre áll. Számítástechnika teremmel, 2800 kötetes könyvtárral, valamint 120 fős étteremmel rendelkezik, melyet a Baja Marketing KFT működtet. Udvara tágas, megfelelő sportpályákkal, sportolási lehetőségekkel.

A kollégium befogadóképessége: 184 fő.

Tanulás – felkészülés:

A felkészítő foglalkozásokkal és az önálló tanulási módszerek kialakításával támogatjuk az iskolai munkát. Tehetséges tanulóinkat segítetjük a felvételire való felkészülésben, a versenyeken való eredményes szereplésben. Minden tanár a saját szakjának megfelelően felzárkóztató foglalkozásokat tart biológia, fizika, magyar nyelv és irodalom, matematika, német nyelv és történelem tantárgyakból. A kollégiumi nevelés egyik feladata a tanulási kultúra fejlesztése, ezért a kollégiumnak lehetőséget kell biztosítania arra, hogy a diákok megismerjék és elsajátítsák a helyes tanulási módszereket.

A nevelés területén egyéni és csoportos fejlesztést, megvalósító csoportfoglalkozásokat tartunk. A korszerű műveltség elemeiként meghatározott tartalmi követelmények az alapprogram műveltségterületein keresztül épülnek be. Segítjük a fiatalok mindennapi életben való eligazodását, jövőképük megalapozását, személyiségük, erkölcsiségük formálását.

Szabadidő:

– Hagyományos és változatos programok (gólyaavató, karácsony, farsang, ballagás, sportnap, vetélkedők)

– A kollégiumnak van saját sportpályája, lehet focizni, röplabdázni, kézilabdázni, kosarazni, ping-pongozni.

Zrínyi Ilona Kollégium

Jelenlegi férőhely: 122 fő. A kollégium jelenleg lánykollégiumként működik.

A kollégiumban 17 lakóegység van, ezek kétszobásak, a szobák háromágyasok. Minden lakóegységhez külön fürdőszoba, mosdó, és egy étkező helyiség tartozik. Szintenként egy nagyobb tanulószoba van tanulási, TV nézési, (DVD) lehetőségekkel. A földszinten egy számítógépes szoba (10 géppel) internet lehetőséggel és egy edző szoba működik, valamint egy nagyobb közösségi helyiség, ahol a kollégiumi rendezvények zajlanak.

A pedagógusok munkájukat a Kollégiumi Nevelés Országos Alapprogramja alapján végzik.

Alaptevékenység: A nappali rendszerű középiskolai oktatásban résztvevő tanulók kollégiumi elhelyezése, intézményi étkeztetés biztosítása.

A tanulók korosztálya 14-22 év közötti – túlnyomórészt 2-4-6 éves képzésben résztvevő szakközepes, technikus és szakmunkás.

A kollégium funkciója: szocializációs, felzárkóztató, tehetséggondozó, pályaorientációs funkció. Domináns tevékenység a tanulás, a felzárkóztatás és a pihenés biztosítása. Cél: szociális biztonság nyújtása, kultúra közvetítése, erkölcsi normák megismertetése és elsajátítatása, az első szakmai képesítés megszerzésének biztosítása, az önismeret és teljesítőképesség személyiségi megalapozása.

Programok:

– Filmklub
          – Zeneklub
          – Tantárgyi versenyek, vetélkedők
          – Kiemelt műsorok: karácsony, ballagás
          – Évente visszatérő hagyományos műsorok (gólyaavató, farsang, stb.)
          – részvétel a városi, megyei és országos rendezvényeken.

Sportolási lehetőségek: A kollégiumhoz tartozik egy sportpálya kosárpalákkal. Továbbá asztalitenisz, sakk, tollaslabda stb.